Odtülüler Dershanesi Batıkent

Giderek artan nüfus insanlar arasında artan rekabet derken koşullar sürekli olarak değişiyor. Eskiden lise mezunları bile çok kolay iş bulur iken günümüzde üniversite mezunu olup işsiz olan gençler ile karşılıyoruz. Bunun yanında üniversite sınavlarında kimi zaman okullarda verilen eğitimler yeterli olmadığından aileler doğal olarak evlatlarını dershanelere yolluyor. Ankara ölçeğinde yapılan araştırmalara göre alanında en iyi olan okullardan bir tanesi ise Batıkent Odtülüler dershanesi. Bu dershaneye gidip başarısız olan öğrenci sayısı yok. Çünkü verilen eğitim ve diğer sosyal olanaklar öğrencilerin başarısız olmasını tam olarak önlüyor.

Dünyada bile çok az sayıda örneği olan Batıkent Odtülüler dershanesi bilinçli ailelerin tercih ettiği, alanında örnek gösterilen bir eğitim merkezi.

Batıkent Odtülüler Bir Dershaneden Çok Daha Fazlası

Batıkent Odtülüler genelinde tüm sınıflar 12 kişilik olup daha fazlası alınmıyor. Bu da öğrenciler ile öğretmenlerin birebir ilgilenmesine vesile oluyor. Bir diğer öne çıkan olgu tüm gün devam etmesi ve adeta bir okul mantığında eğitim verilmesi. Bunun yanında Batıkent Odtülüler dershanesinde rastgele sınıflar yapılmıyor. Öğrencinin düzeyine göre kendisi ile aynı eğitim seviyesinde olan öğrenciler ile aynı sınıflarda eğitim alması sağlanıyor.

Öğrenci koçluğu, hafıza eğitimi, hızlı okuma, istediği zaman istediği kadar çalışmasına olanak veren etüt merkezi, test teknikleri ve dikkat geliştirme teknikleri, beden dili eğitimleri, meslek seçimi konusunda yönlendirmeler, sınav kaygısını aşması için öğrenciye özel uygulanan programlar Batıkent Odtülüler dershanesi ile özdeşleşen ve pek çok dershanede olmayan kavramlardır.

Tercih Etmeniz İçin Sebep Çok

Tüm üstte verilen bilgiler doğrultusunda da Batıkent Odtülüler dershanesi ister çocuğunuz doktor olmak istesin, ister sanatçı, ister bilim insanı gönderilmesi gereken bir eğitim kurumudur. Öğrencinin memnuniyetini baz alan bir kurum olarak ticari değil, etik yaklaşımlar gösteren ilkeleri olan bir kurumdur.

Ödeme konusunda da ailelere her türlü kolaylık gösterilmekte, ailenin başarı da çok önemli olduğunun farkındalığı ile aileler ile sürekli iletişim halinde kalınmaktadır. MEB müfredatına uygun eğitim verilen bir kurumdur. Teknolojik olanaklar kullanılarak eğitim verildiğinin de altını çizmek gerekir.

 

Odtülüler Batıkent Dershanesi

Eğitim insan yaşamında son derece önemli olan bir olgu. Normal okullarda ki ister devlet okulu olsun ister özel okul kimi zaman yeterli olamayabiliyor ve insanlar çocuklarına en iyi eğitimi aldırmak ve ileride çok daha iyi koşullarda yaşamaları için dershane tarzı yerlere giderek eğitimlerini güçlendiriyorlar. Günümüzde çok sayıda özel ders veren kurum var. Bunlardan bir tanesi de Odtülüler Batıkent dershanesi. Bu dershane söylenebilecek en önemli şey sadece Batıkent ölçeğinde değil tüm Ankara ölçeğinde alanında en iyi dershanelerden bir tanesi olması.

Nitekim Ankara’da Odtülüler Batıkent deyince akla gelen ilk kavram dünyada yaygın örnekleri olmasına rağmen ülkemiz açısından ilk olan butik tarzda ders veren bir eğitim olması. Burada butik olayından kast edilen klasik dershane anlayışından uzak olarak eğitimin tematik eğitimlerin verilmesi.

Odtülüler Batıkent Hakkında Temel Bilgiler

Üstte yaptığımız bu genel girişten sonra bu çok özel dershane için söyleyebileceğimiz en temel şey Odtülüler Batıkent dershanesinin Odtü ekolü ile eğitim veren bir kurum olması. Yani çağdaş, laik, dünya normlarında eğitim veren, analitik düşünceye önem veren bir dershane olması. Ama kurumun tek özelliği elbette bu değil.

Kuruma genel anlamda bakıldığında Odtülüler Batıkent dershanesinin alanında deneyimli uzman ve işini etik değerlere gören donanımlı eğitmenler ile vermesi. İşini seven, öğrencinin düzeyine göre eğitim veren bir merkez. Sosyal olanaklar açısından bakıldığında da yine ülkemizde yeni bir kavram olan öğrenci koçluğu gibi bir kavram var ki bu da Odtülüler Batıkent dershanesini benzerlerinden açık ara öne çıkarıyor. Batıkent’te ulaşım açısından en merkezi yerde olması da öğrencilerin ve velilerin ulaşım yaşamasını engelliyor.

Fiyatlara Etki Eden Unsurlar

Çocuğunun geleceğini garantiye almak isteyenlerin tüm velilerin sadece Batıkent’te yaşayanların değil tüm il ölçeğinde tercih ettiği Odtülüler Batıkent dershanesi fiyatlar açısından da tüm bu verilen eğitim ve sosyal olanaklara rağmen oldukça uygun. Fiyatlar ne tür bir eğitim alacağı ve ödemenin peşin mi taksitle mi yapılacağına göre değişmekle beraber fiyatlar ailenin maddi durumu ne olursa olsun onları zorlamayacak düzeydedir.

 

Batıkent Dershane Fiyatları 2019

Batıkent Dershane Fiyatları 2019 -2020 Ne Kadar ?

Ülkemizin her bir köşesi ayrı bir güzel. Her bir yöresinde farklı farklı olgular var. Ama elbette hem başkent olması, hem coğrafi konumu, hem de ülkemizin en büyük ikinci kenti olması sebebi ile Ankara çok daha başka bir yere sahip olan bir kent. Gerek devlet memurlarının ağırlıklı olması, gerek yapısı itibarıyla göç almasından ötürü de sürekli olarak bir devinim söz konusu. İşte bu noktada aileler ve her yaşta kendini geliştirmek isteyenler Ankara dershane fiyatları 2019 senesinde nasıldır öğrenmek istiyor. Zira Ankara’da ilkokul çağından, yüksek lisans düzeyine kadar farklı beklentilere, farklı özelliklerde hitap eden tematik olarak adlandırılabilecek dershaneler olduğu gibi, çok daha geniş kapsamlı olanlar da mevcut. Buna istinaden de 2018 senesine göre Ankara dershane fiyatları 2019 senesinde de fiyatlar bir önceki seneye göre değişiklik arz ediyor.

İyi Bir Dershane Neden Önemlidir?

Batıkent  dershane fiyatları 2019 öncelikli olarak o yılın TÜFE gibi değerlerine bağlı olarak da değişse de gidilecek dershanede ya da çocuğunuzu göndereceğiniz dershane de aranması gereken belli başlı hususlar var. Öncelikli olarak iyi bir eğitim verdiğinden emin olunmalı. Alanında uzman, deneyimli, pozitif, geniş bir vizyonu olan akademisyen veya akademisyen yeterliliğinde işini etik değerlere göre yapan dershanelerden hizmet alınmalı. Ayrıca Ankara dershane fiyatları 2019 rakamları içinde ekstralara da bakılmalı. Eğer etüt, öğrenci koçluğu gibi hizmetler var ise bu hizmetlerin öğrenciye çok şey katacağı göz ardı edilmeden tercih buna göre yapılmalı. Batıkent dershane fiyatları 2019 yılına gelindiğinde birçok kurumun arada yaşanan rekabet nedeniyle bu alanda da hizmet verdiği rahatlıkla görülüyor.

Fiyat Konusu Ne Derece Düşünülmeli?

Batıkent  dershane fiyatları 2019 yılına gelindiğinde doğal olarak bir önceki seneye göre rakamlar biraz daha yükselmiş durumda. Lakin iyi bir kursa verilecek olan ücret asla fazla değildir. O yüzden kafada hiçbir biçimde soru işareti yaratmayacak olan kurumsal, ilgili belgelere sahip olan Batıkent dershane fiyatları 2019 yılında en iyi hizmeti verecek olan kurumlar tercih edilmeli. Para ana kriter olarak baz alınmamalı.

Odtülüler Batıkent

Öğrenciler, eğitim hayatlarında birçok farklı sınava girmekte. Eğitim sistemi hep diğer bir basamak için öğrenciye, bir sınav oluşturmakta. Liseye girişten, üniversiteye girişe kadar birçok alanda birçok sınavla karşılaşmaktadır öğrenciler. Hal böyle olunca da sadece okulda verilmiş olan eğitimin bazı yerlerde yetmediğini görmekteyiz. Hem kalabalık sınıflar, hem belki de yüzeysel anlatım öğrencinin direkt konsantrasyonunu etkileyen boyuttaki detaylar. Odtülüler Batıkent ise, dershane ve kurs arayışında olanlar için güzel bir seçenek oluşturmaktadır. Bilimin gösterdiği yola doğru ilerleyen Odtülüler Batıkent, her zaman bir öğrencinin, yarının annesi ve babası olduğunu unutmadan, unutturmadan bir hizmet sunar. Küçüklükten başlayarak devam eden eğitim sürecinde, her zaman yardımcı ve destek konumdadır.
Odtülüler Batıkent, 9-12 yaş aralığındaki çocuklara verdiği eğitime ek olarak, liseye ve üniversiteye giriş sınavına hazırlananlara da verdiği eğitim ile pek çok farklılığı içinde bulundurmuştur. Bu eğitimi verirken de Odtülüler Batıkent kurumları, her zaman benimsemiş olduğu doğrularından ödün vermemiştir.
Bir dershaneden de beklenen budur. Öğrenciye kendini iyi ve özel hissettirecek tüm detayları bünyesinde barındırmak, onların her sorusuna çözüm bulmak, motive amaçlı etkinlikler yaparak onları bu yarış denen gelişimin içinde barındırmak Odtülüler Batıkent’in de hedeflerindendir. Çünkü her birey özeldir ve özel olduğunu hissetmek ister. Bu yüzden de dershaneler hem bu motivasyonu sağlamada, hem de dersler konusunda ileri seviyede bir yardım oluşturma konusunda ön plandadır diyebilmekteyiz.
Odtülüler Batıkent de öğrencilerini geleceğe, bu vatana sahip çıkan evlatlar olarak yetiştirme konusunda kendisine birçok ilkeyi amaç edinmiş bir bütündür.
Ulaşmak istenen noktaya öğrenciyi ulaştırmayı hedeflemekte olan Odtülüler Batıkent, bunu yaparken de öğrenciye hitap edecek şekilde bir rota çizmektedir. Dershaneler ve eğitim kurumları da bu maksatla hizmet vermektedirler bir bakıma. Yetersiz kalan konulara eklemeler yapmak, eğitimde aksaklık ve eksiklikleri tamamlamak ve öğrencinin hem okul, hem sınav hem de gündelik hayata olan adaptasyonunu sağlamak tüm dershanelerin başlıca görevlerindendir diyebiliriz.
Odtülüler Batıkent de bu uğurda hizmet veren kurumlardan bir tanesidir. Bir dershanenin tüm gerekliliklerini de bu amaçla bünyesinde bulundurmaktadır.

Batıkent Dershane

Eğitim alanı gün geçtikçe daha da çeşitlenen ve kollara fazlasıyla ayrılan bir alan olarak listeye girdi diyebiliriz. Sadece okulların yeterlilik sağlamadığı, ek birçok detaya başvurulmasının fazlaca zorunlu olduğu bir dönem içerisindeyiz. Büyükşehirler ve büyükşehirlerdeki öğrenciler için bu tarz seçenekler fazlaca alternatif içerisinde demek mümkün. İstanbul, Ankara, İzmir tarzı yerlerde yani daha büyük olan şehirlerde bir dershane arayışına girildiyse, beklenen ve istenen de yine diğer büyük küçük illerde olduğu gibi kalitedir. Ankara’nın önemli merkezlerinden biri olan Batıkent dershane seçeneği de fazlaca rağbet görmektedir. Çünkü Batıkent dershane anlamında bakınca da zengin yerlerden bir tanesidir. Bu bakımdan da önemli olan bu fazlalığın olduğu yerde doğru kurumları seçebilmek ve eğitim doğrusu genel geçer kurallarca da mantıklı olan tercihler yapmaktır.

Eğitim sadece derslerdeki kitaplardan öğrenilmesi gereken bir şey değildir. Hayatın her alanındadır. Batıkent dershane de bu kapsamda faal olarak öğrencinin devam etmesini, aktif yaşamda da rol almasını, ileri gidecek gücü kendinde hep bulmasını gerek alan öğretmenleri gerek ise çözüm bulduklarıyla önemli bir konumdadır. Batıkent dershane de böyledir. Diğer dershaneler gibi aynı amaçla ilerler. Öğrencilere belirli bir disiplin içerisinde ancak onları boğmadan, olması gerekeni en optimal şekilde sunmayı hedef edinir Batıkent dershane kavramı da.

Çünkü her insan sadece ders, sadece iş ya da sadece itibar ile konumlandırılmamalıdır. Her insan, ona verileni kendi bünyesine aldığı kadarıyla değerlendirilmelidir. Batıkent dershane seçeneklerinin de amacı budur. En uygunu bulmak ve sunmaktır. Diğer birçok dershanenin de amacı budur ve zaten bu olmalıdır. Batıkent dershane anlamında çeşitlilik gösteren yerlerden biri de olduğu için, sunulan şeyin daha fazla olmasını veli beklemektedir. Bu yüzden de bu çeşitliliği detaylandıran bir yelpaze sunmak, Batıkent dershane seçenekleri için de önemli bir hal almıştır.

Dershaneler, tamamlayıcı nitelikteki özellikleriyle, kişiyi hayata hazırlamaktadır. Bu bağlamda verilen eğitimle birlikte, öğrenilen her detay da çok önemli bir yer tutmaktadır. Buna dikkat edilerek yapılan her yönlendirme dershane bazında, daha büyük bir kıymet arz edecektir.

Batıkent Dershaneler

Hem global hem de yerel olarak önemli yer tutan sektörlerden bir tanesi hiç şüphesiz eğitim sektörüdür. Bu sektör direkt olarak insanla ve insanın yetişmesi ile alakalı olduğundan dolayı fazlaca mühim ve fazlaca kıymetlidir. Eğitimin en direkt noktalarından bir tanesi de, sınavlardır hiç şüphesiz. Sınavlar hayatın her alanındadır ve sürekli olarak devam ederler. Liseye giriş, üniversiteye giriş ve bunun gibi birçok sınav insanın karşısına birçok kez çıkmaktadır. Bu anlamda ortaya çıkan konulardan biri de dershaneler oldu. Dershaneler, öğrencilere takviye eğitim veren ve okuldan sonraki zamanlarını daha verimli ve daha amaca yönelik olarak geçirmelerini sağlayan merkezler olarak kendilerine yer buldular.

Batıkent Dershaneler de tıpkı diğer dershaneler ile aynı amacı taşıyarak, ileri boyutta bir hizmet sunarak öğrenci ve öğretmen arasındaki o iletişimin sağlıklı ve daha düzgün akmasına sebep verecektir. Batıkent dershaneler de bu kapsamda hizmet vererek, eğitimin o istenen yüzünü sunmayı amaçlamaktadır. Batıkent dershaneler, Ankara’da ek bir eğitim düşünenler veliler için çok güzel seçenekler bulundurmaktadır. Her ailenin bütçesi ve beklentisi başkadır. Tüm bu çeşitliliğe cevap vermekte olan Batıkent dershaneler, herkes için uygun seçenekler sunarak misyon olarak gayet sağlıklı bir ilerleyiş amacını taşımaktadır.

Her öğrenci kendini bir yere ait hissetmek ister. Bu insanın da doğasında olan bir şeydir. Bu yüzden de Batıkent Dershaneler her zaman için aynı doğrultuda hareket edecek şekilde, aidiyet duygusu ile rehber olmayı kendine amaç edinmiştir. Batıkent dershaneler, dershane arayışında olanlar için birçok alternatifi aynı yerde bulunduran çok yönlü merkezlerdir diyebiliriz. İlçedeki birçok dershane, aranılan ve istenilen o öğrenciye hitap etme özelliğine sahiptir. Bu da Batıkent dershaneler bünyesinde olan bir özelliktir.

Hem eğitime devam etmek, hem de sosyal anlamda öğrencileri daha iyi anlamak isteği içerisindeki dershane kavramı, günden güne daha da önemli hale gelmektedir. Çünkü öğrencilerin sadece ders anlamında değil, motive anlamında da fazlaca desteğe ihtiyaçları vardır. Batıkent dershaneler de bu isteği fazlaca karşılamaya elverişlilerdir. Öğrenci ve aile için en güzel noktalardan birisi de, bu motivasyonun ve bu desteğin dershaneler tarafından da fazlaca sağlanmasıdır.

Batıkent Kurslar

Kurs merkezleri, öğrencilerin okul dönemi boyunca karşılaştıkları problemlerin aşılmasını sağlayan, ödevlerde ve sınav dönemlerinde öğrenciye ekstra destek sunan ve öğrencilerin merkezi sınavlarda yakalayabilecekleri başarı seviyesini üst noktalara taşımayı amaçlayan özel eğitim kurumlarıdır. Bakanlıkların izni ve kontrolü ile hizmet veren kurslar, genellikle dershane kavramı ile karıştırılabilir. Aslında her iki kurumun da ortak noktası, öğrencinin ders notlarını yüksek tutmak ve merkezi sınavlarda yakalayabileceği başarı seviyesini yukarı çekmektir. Ancak işleyiş bakımından dershaneler ile kurslar arasında bazı farklılıklar bulunur. Dershane hakkında bir benzetme yapmak gerekirse, bu benzetmenin karşılığı okuldur. Kurs merkezlerinde ise bireysellik ön planda olduğu için “birebir” eğitim modeli daha ön plandadır. Ülkemizde her seviyeden öğrencinin kaydolabileceği kurs programları bulunur. LGS kursları, TYT–AYT kursları ve KPSS kursları, bunların başında gelir. Batıkent kurslar konusunda birçok seçeneğin sunulduğu bir bölgedir. Batıkent’te yaşayan öğrenciler, yapılacak kapsamlı bir araştırma sonrasında kendilerine uygun herhangi bir kurs merkezine kayıt yapabilirler.

LGS ve TYT – AYT Kursları

LGS, ortaokuldan mezun olacak bir öğrencinin öğrenim hayatına hangi lisede devam edeceğini belirleyen önemli bir sınavdır. Bu sınavı önemli kılan ana neden ise, alınacak kaliteli bir lise eğitiminin aynı zamanda iyi bir üniversitenin kapılarını aralayabilecek olmasıdır. LGS kurslarında ise bu bilinçle hareket edilerek öğrencinin bu sınava etkin bir şekilde hazırlanabilmesi sağlanır. Bu hazırlık sürecinde, öğrencinin sınav müfredatında yer alan konuların tamamına hakim olması öncelikli hedeftir.

TYT ve AYT sınavları (eski adı ile YGS ve LYS), öğrencinin 12 yıllık eğitiminin sonunda, akademik eğitimine hangi üniversitede devam edeceğinin belirlendiği son derece önemli sınavlardır. İyi bir üniversiteye yerleşmek isteyen öğrencilerin, özellikle de kendi alan derslerinde iyi bir başarı göstermeleri gerekir. TYT – AYT kurslarında ise, öğrencilerin alan dersleri öncelikli olmak kaydıyla, sınav müfredatında yer alan dersler hakkında öğretmeyi ve öğrenileni sindirmeyi amaçlayan bir eğitim modeli uygulanır. Ayrıca bu kurslarda, öğrencinin akademik düzeyinin geliştirilmesi ile birlikte, psikolojik olarak da sınav ortamına uyum sağlayabilmesi için çalışmalar yapılır.

Batıkent Teog Kursu

Teog sınavı, ortaokulun son döneminde yapılan ve öğrencinin öğrenim hayatına hangi lisede devam edeceğini belirleyen önemli bir sınavdır. Lise dönemi, öğrenciliğin belki de en önemli dönemidir. Çünkü bu dönemde alınacak kaliteli bir eğitim, iyi bir üniversitenin kapılarını aralayabilecek önemli bir etkendir. Bu nedenle iyi bir gelecek için, hatırı sayılır bir lisede eğitim almak son derece önemlidir. Teog sınavında elde edilecek iyi bir derece, lise tercihini doğrudan etkiler. Bu nedenle Teog hazırlık öğrencilerin mutlaka iyi bir dershaneden veya Teog kurs programı düzenleyen eğitim kurumlarından destek alması önerilir. Ülkemizde hizmet veren Teog kurslarının sayısı da bir hayli fazladır. Batıkent Teog kursu sayısının fazla olduğu bölgeler arasındadır.

Teog Kurs Programı Neleri Kapsar?

Teog sınavına yönelik müfredat hazırlayan ve hazırlanan müfredat üzerinden eğitim imkânı sunan birçok kurum bulunur. Her kurumun uyguladığı eğitim programı ise birtakım farklılıklar gösterebilir. Teog sınavı, Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Yabancı Dil, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve Sosyal Bilgiler olmak üzere 6 farklı ders üzerine kurulmuştur. Ayrıca öğrenciler, bu derslerin 6, 7 ve 8. Sınıflarda işlenen konuların tamamına hakim olmak durumundadırlar. Bu nedenle Teog kurs programında öncelikle bu geniş kapsamlı konuların iyice anlaşılması ve yapılan ek çalışmalar ile öğrenilen bilgilerin sindirilmesi sağlanır.

Teog Kursuna Kaydolmak için Doğru Zaman Nedir?

Liseye geçiş döneminde olan her öğrencinin aklına “Teog kursuna ne zaman gitmeliyim?” sorusu mutlaka gelir. Aynı durum veliler için de geçerlidir. Teog, oldukça geniş bir kapsama sahip önemli bir sınavdır. Teog, 6, 7 ve 8. Sınıf müfredatını kapsayan bir sınavdır. Bu nedenle Teog’a hazırlanmak için bu üç sene de çok iyi değerlendirilmelidir. Ön hazırlık olması açısından 6 ve 7. Sınıf döneminin çok iyi değerlendirilmesi önerilir. 6 ve 7. Sınıflarda gidilecek olan Teog kursu, ön hazırlık aşaması için önem arz eder. 8. Sınıfta ise Teog kurslarında tamamen sınava yönelik çalışmalar yapılmakla birlikte 3 senenin tekrarı ve soru çözümü önceliklidir.

Batıkent Etüt Merkezleri

Etüt merkezleri, öğrencilerin okul derslerinde yaşadıkları eksikliklerin giderilmesini sağlayan, sınav dönemlerine etkin şekilde hazırlanabilmelerini amaçlayan ve proje ödevi gibi önemli etkinliklerin yapılmasında yardımcı olan özel eğitim kurumlarıdır. Etüt merkezleri sayesinde öğrencilerin boş vakitlerini de değerlendirmeleri amaçlanır. Hemen hemen her etüt merkezinde, etüt saatleri dışında da öğrencilerin kullanımına sunulan kütüphane veya ders çalışma ortamı sunulur. Bu sayede öğrencilerin hafta sonları da ders çalışmaya teşvik edilmesi sağlanır. Ülkemizde özellikle çalışma oranının yüksek olduğu büyük şehirlerde hizmet sunan birçok etüt merkezi bulunur. Batıkent etüt merkezleri konusunda oldukça fazla seçenek sunan bir bölgedir. Kurumlar ile yapılacak yüz yüze görüşmeler sonrasında, kolaylıkla öğrenci kaydı yapılabilir.

Çalışan Anne – Babalar İçin Etüt Merkezi Avantajları

Eğitimin ilk basamağı, anne – baba eşliğinde alınan eğitimdir. Okul dönemi başladığı andan itibaren de bu durum pek değişiklik göstermez. Özelikle de eğitimin başladığı ilk yıllar, öğrencilerin birçoğu anne ve babasından yardım bekler. Çünkü daha önce temel eğitimi anne ve babasından alan öğrenci, okul derslerinde de bu durumun aynen devam etmesini ister. Zaten sağlıklı olan da budur. Öğrencinin derslerinde anne veya babasından yardım alması, hem başarı düzeyini artırır hem de özgüven gelişimine olumlu katkı yapar.

Ancak her anne – babanın öğrencinin dersleri ile ilgilenmeye vakti veya imkânı olmayabilir. Bu durum, her iki ebeveynin de tam zamanlı olarak çalıştığı senaryolarda daha fazla geçerlilik kazanır. Etüt merkezleri sayesinde, öğrencinin ihtiyaç duyduğu bütün akademik çalışmalar eksiksiz olarak gerçekleştirilir. Böylece anne veya babanın öğrencinin derslerine vakit ayıramadığı durumlarda, başarı seviyesinin düşmesi engellenir. Ayrıca sınav dönemlerinde veya öğrencinin zorlandığı ödevlerin yapılmasında da etüt merkezlerinin faydası oldukça büyüktür.

Diğer bir durum ise anne veya babanın bilgi düzeyinin öğrencinin derslerine yardımcı olmaya yetmemesidir. Bu duruma özellikle ortaokul dönemlerinde daha sık rastlanır. Öğrencinin ders içeriklerinin genişlemesi, özellikle de fen veya matematik alanlarında velilerin yetersiz kalmasının önünü açabilir. Etüt merkezleri bu noktada da büyük bir avantaj sağlayarak, uzman personeller sayesinde öğrencilerin derslerine yardımcı olabilir.

 

Odtülüler Dershanesi Batıkent

Eğitim söz konusu olunca hem velilerin hem de öğrencilerin merak ettikleri konulardan biri de dershanelerdir. Dershane kavramı, her ne kadar sadece bizim kültürümüzde/eğitim sistemimizde varmış gibi görünse de aslında durum daha farklıdır. Dünyanın hemen hemen her yerinde, öğrencilerin derslerde yaşadıkları problemleri giderebilmek veya sınavlara hazırlanabilmek için destek aldığı özel eğitim kurumları, kurs merkezleri bulunur. Aralarında ufak tefek farklılıklar bulunsa da, temelde bütün dershanelerin, eğitim kurumlarının ve kurs merkezlerinin işlevi aynıdır.

Ülkemizde ise dershanelerin durumu bir seçenek olmaktan çıkıp zamanla gereksinim halini almıştır. Çünkü merkezi sınavlara giren öğrencilerin her geçen yıl artması, sınav ortamındaki rekabetin yükselmesine neden olmuştur. Bu da doğal olarak yüzbinlerce kişinin girdiği sınavlara hazırlanırken, profesyonel destek almayı bir ihtiyaç haline getirmiştir. Dershanelerin ise temelde yaptığı şey budur. Bu nedenle ülkemizin hemen her bölgesinde birçok dershane bulunur. Odtülüler Dershanesi Batıkent şubesi de bu dershanelerden biridir.

Dershane Seçerken Dikkatli Olun!

Elbette tercih edilebilecek dershane sayısının bu kadar fazla olması, birçok soru işaretini de beraberinde getirir. Bu nedenle dershane kayıt aşamasına olan birçok öğrenci, hangi dershaneyi seçmesi gerektiği noktasında zorluk yaşayabilir. Ancak dikkat edilecek bazı noktalar, tercih edilecek dershanenin düzeyi hakkında fikir verebilir.

  1. Dershanede Hizmet Veren Öğretmenlerin Alanında Uzman Kişiler Olup Olmadığına Dikkat Edin: Öğretmenler, eğitimin kilit taşıdır. Öğrencinin başarı düzeyini yükseltebilmek ancak alanında uzman ve işini iyi yapan öğretmenler ile sağlanabilir. Bu nedenle dershane seçimi yaparken, öğretmenlerin uzmanlık derecesi hakkında fikir edinin.
  2. Rehberlik Servisi ve Eğitim Koçluğu Hizmetlerini Araştırın: Sınavlarda elde edilecek olan başarının yükseltilmesinde ders çalışmanın olduğu kadar zaman yönetiminin de büyük bir etkisi vardır. Rehberlik servisleri ve eğitim koçları, etkin bir zaman yönetiminin yapılmasında son derece büyük bir rol oynar. Bu nedenle, kayıt yapmadan önce mutlaka bu iki hizmetin kalitesini araştırın.
  3. Ders Ortamı: Araştırılan dershanenin dersliklerini gezin. Ders ortamına uygun olup olmadığına dikkat edin. Ayrıca iyi bir kütüphane ortamı sunulup sunulmadığı da son derece önemlidir.