Hakkımızda - Batıkent Dershane

Bize Ulaşın

0312 418 88 58

0533 647 48 25

Hakkımızda

Dershaneler, öğrencilerin merkezi sınavlara sistematik bir şekilde hazırlanmasını sağlamakla birlikte okul derslerinde gösterilen başarıyı artırmayı hedefleyen özel eğitim kurumlarıdır. Dershaneler, sadece ülkemizde değil dünyanın hemen hemen her yerinde rağbet görür. Kimi zaman kurs merkezi olarak da adlandırılan bu kurumlar, ufak tefek farklılıklar olsa da temelde aynı görevi üstlenirler. Ancak dershaneler arasındaki farklılıkları oluşturan temel unsur, benimsenen eğitim modeli ve kalite anlayışıdır. Bu nedenle dershane tercihinde seçici davranılması, süreçten alınacak olan verimin en üst düzeye çıkarılmasını sağlar.

Hangi Dershaneyi Tercih Etmeliyim?

Ülkemizde, öğrencilerin kayıt yaptırabileceği birçok dershane veya kurs merkezi bulunur. Ankara Batıkent’te ikamet eden öğrencilerin tercih edebileceği dershanelerden bir tanesi de Odtülüler Dershanesi Batıkent şubesidir. Dershane tercihi yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bu nedenle kayıt öncesinde bu konular hakkında bilgi edinilmesi, daha sonrasında oluşabilecek problemlerin önüne geçilebilmesini sağlar.

Öğrenci Koçluğu Hizmeti Nedir?

Dershane seçimi yapılırken, ilgili kurumun öğrenci koçluğu hizmeti sunup sunmadığı teyit edilmelidir. Öğrenci koçluğu, modern eğitim anlayışına göre her bir öğrenci ile bireysel olarak ilgilenmeyi ve yapılan analizler sonucunda öğrenci için en uygun yol planının hazırlanmasını sağlayan önemli bir hizmettir. Ayrıca bu hizmet kapsamında, öğrenciye en uygun hafıza tekniğinin ve ders çalışma metodunun tespit edilmesi, geçerli bir kariyer planının da yapılması da sağlanır. Odtülüler Dershanesi Batıkent şubesi, Ankara’da öğrenci koçluğu hizmetinin sunulduğu dershanelerden biridir.

Yaz Kampları ve Etüt Çalışmaları Son Derece Önemlidir!

Kaliteli bir eğitim sunmayı ilke edinen dershanelerde, öğrencilere dönem içerisindeki çalışmalara ek olarak yaz kamplarında da eğitim verilir. Yaz kampları birçok açıdan avantajlıdır. Öğrencilerin yaz döneminde, sene içerisinde karşılaşacağı yoğun tempoya uyum sağlayabilmesini kolaylaştırması, yaz kampının sunmuş olduğu artıların başında gelir. Ayrıca bu dönem içerisinde öğrencinin ders çalışma ve soru çözme alışkanlığı kazanmasına da dikkat edilir. Odtülüler Dershanesi Batıkent şubesinde etüt çalışmaları da son derece önemlidir. Etüt çalışmaları sayesinde, öğrencinin düzeyi belirli aralıklarla kontrol edilerek gereken durumlarda ek ders veya soru çözüm etkinlikleri düzenlenir.

Konuşmayı Başlat
Whatsapp
Merhaba, Odtülüler Eğitim Kurumu Olarak Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
05336474825