Odtülüler Batıkent Dershanesi

Eğitim insan yaşamında son derece önemli olan bir olgu. Normal okullarda ki ister devlet okulu olsun ister özel okul kimi zaman yeterli olamayabiliyor ve insanlar çocuklarına en iyi eğitimi aldırmak ve ileride çok daha iyi koşullarda yaşamaları için dershane tarzı yerlere giderek eğitimlerini güçlendiriyorlar. Günümüzde çok sayıda özel ders veren kurum var. Bunlardan bir tanesi de Odtülüler Batıkent dershanesi. Bu dershane söylenebilecek en önemli şey sadece Batıkent ölçeğinde değil tüm Ankara ölçeğinde alanında en iyi dershanelerden bir tanesi olması.

Nitekim Ankara’da Odtülüler Batıkent deyince akla gelen ilk kavram dünyada yaygın örnekleri olmasına rağmen ülkemiz açısından ilk olan butik tarzda ders veren bir eğitim olması. Burada butik olayından kast edilen klasik dershane anlayışından uzak olarak eğitimin tematik eğitimlerin verilmesi.

Odtülüler Batıkent Hakkında Temel Bilgiler

Üstte yaptığımız bu genel girişten sonra bu çok özel dershane için söyleyebileceğimiz en temel şey Odtülüler Batıkent dershanesinin Odtü ekolü ile eğitim veren bir kurum olması. Yani çağdaş, laik, dünya normlarında eğitim veren, analitik düşünceye önem veren bir dershane olması. Ama kurumun tek özelliği elbette bu değil.

Kuruma genel anlamda bakıldığında Odtülüler Batıkent dershanesinin alanında deneyimli uzman ve işini etik değerlere gören donanımlı eğitmenler ile vermesi. İşini seven, öğrencinin düzeyine göre eğitim veren bir merkez. Sosyal olanaklar açısından bakıldığında da yine ülkemizde yeni bir kavram olan öğrenci koçluğu gibi bir kavram var ki bu da Odtülüler Batıkent dershanesini benzerlerinden açık ara öne çıkarıyor. Batıkent’te ulaşım açısından en merkezi yerde olması da öğrencilerin ve velilerin ulaşım yaşamasını engelliyor.

Fiyatlara Etki Eden Unsurlar

Çocuğunun geleceğini garantiye almak isteyenlerin tüm velilerin sadece Batıkent’te yaşayanların değil tüm il ölçeğinde tercih ettiği Odtülüler Batıkent dershanesi fiyatlar açısından da tüm bu verilen eğitim ve sosyal olanaklara rağmen oldukça uygun. Fiyatlar ne tür bir eğitim alacağı ve ödemenin peşin mi taksitle mi yapılacağına göre değişmekle beraber fiyatlar ailenin maddi durumu ne olursa olsun onları zorlamayacak düzeydedir.

 

Odtülüler Batıkent

Öğrenciler, eğitim hayatlarında birçok farklı sınava girmekte. Eğitim sistemi hep diğer bir basamak için öğrenciye, bir sınav oluşturmakta. Liseye girişten, üniversiteye girişe kadar birçok alanda birçok sınavla karşılaşmaktadır öğrenciler. Hal böyle olunca da sadece okulda verilmiş olan eğitimin bazı yerlerde yetmediğini görmekteyiz. Hem kalabalık sınıflar, hem belki de yüzeysel anlatım öğrencinin direkt konsantrasyonunu etkileyen boyuttaki detaylar. Odtülüler Batıkent ise, dershane ve kurs arayışında olanlar için güzel bir seçenek oluşturmaktadır. Bilimin gösterdiği yola doğru ilerleyen Odtülüler Batıkent, her zaman bir öğrencinin, yarının annesi ve babası olduğunu unutmadan, unutturmadan bir hizmet sunar. Küçüklükten başlayarak devam eden eğitim sürecinde, her zaman yardımcı ve destek konumdadır.
Odtülüler Batıkent, 9-12 yaş aralığındaki çocuklara verdiği eğitime ek olarak, liseye ve üniversiteye giriş sınavına hazırlananlara da verdiği eğitim ile pek çok farklılığı içinde bulundurmuştur. Bu eğitimi verirken de Odtülüler Batıkent kurumları, her zaman benimsemiş olduğu doğrularından ödün vermemiştir.
Bir dershaneden de beklenen budur. Öğrenciye kendini iyi ve özel hissettirecek tüm detayları bünyesinde barındırmak, onların her sorusuna çözüm bulmak, motive amaçlı etkinlikler yaparak onları bu yarış denen gelişimin içinde barındırmak Odtülüler Batıkent’in de hedeflerindendir. Çünkü her birey özeldir ve özel olduğunu hissetmek ister. Bu yüzden de dershaneler hem bu motivasyonu sağlamada, hem de dersler konusunda ileri seviyede bir yardım oluşturma konusunda ön plandadır diyebilmekteyiz.
Odtülüler Batıkent de öğrencilerini geleceğe, bu vatana sahip çıkan evlatlar olarak yetiştirme konusunda kendisine birçok ilkeyi amaç edinmiş bir bütündür.
Ulaşmak istenen noktaya öğrenciyi ulaştırmayı hedeflemekte olan Odtülüler Batıkent, bunu yaparken de öğrenciye hitap edecek şekilde bir rota çizmektedir. Dershaneler ve eğitim kurumları da bu maksatla hizmet vermektedirler bir bakıma. Yetersiz kalan konulara eklemeler yapmak, eğitimde aksaklık ve eksiklikleri tamamlamak ve öğrencinin hem okul, hem sınav hem de gündelik hayata olan adaptasyonunu sağlamak tüm dershanelerin başlıca görevlerindendir diyebiliriz.
Odtülüler Batıkent de bu uğurda hizmet veren kurumlardan bir tanesidir. Bir dershanenin tüm gerekliliklerini de bu amaçla bünyesinde bulundurmaktadır.

Odtülüler Dershanesi Batıkent

Eğitim söz konusu olunca hem velilerin hem de öğrencilerin merak ettikleri konulardan biri de dershanelerdir. Dershane kavramı, her ne kadar sadece bizim kültürümüzde/eğitim sistemimizde varmış gibi görünse de aslında durum daha farklıdır. Dünyanın hemen hemen her yerinde, öğrencilerin derslerde yaşadıkları problemleri giderebilmek veya sınavlara hazırlanabilmek için destek aldığı özel eğitim kurumları, kurs merkezleri bulunur. Aralarında ufak tefek farklılıklar bulunsa da, temelde bütün dershanelerin, eğitim kurumlarının ve kurs merkezlerinin işlevi aynıdır.

Ülkemizde ise dershanelerin durumu bir seçenek olmaktan çıkıp zamanla gereksinim halini almıştır. Çünkü merkezi sınavlara giren öğrencilerin her geçen yıl artması, sınav ortamındaki rekabetin yükselmesine neden olmuştur. Bu da doğal olarak yüzbinlerce kişinin girdiği sınavlara hazırlanırken, profesyonel destek almayı bir ihtiyaç haline getirmiştir. Dershanelerin ise temelde yaptığı şey budur. Bu nedenle ülkemizin hemen her bölgesinde birçok dershane bulunur. Odtülüler Dershanesi Batıkent şubesi de bu dershanelerden biridir.

Dershane Seçerken Dikkatli Olun!

Elbette tercih edilebilecek dershane sayısının bu kadar fazla olması, birçok soru işaretini de beraberinde getirir. Bu nedenle dershane kayıt aşamasına olan birçok öğrenci, hangi dershaneyi seçmesi gerektiği noktasında zorluk yaşayabilir. Ancak dikkat edilecek bazı noktalar, tercih edilecek dershanenin düzeyi hakkında fikir verebilir.

  1. Dershanede Hizmet Veren Öğretmenlerin Alanında Uzman Kişiler Olup Olmadığına Dikkat Edin: Öğretmenler, eğitimin kilit taşıdır. Öğrencinin başarı düzeyini yükseltebilmek ancak alanında uzman ve işini iyi yapan öğretmenler ile sağlanabilir. Bu nedenle dershane seçimi yaparken, öğretmenlerin uzmanlık derecesi hakkında fikir edinin.
  2. Rehberlik Servisi ve Eğitim Koçluğu Hizmetlerini Araştırın: Sınavlarda elde edilecek olan başarının yükseltilmesinde ders çalışmanın olduğu kadar zaman yönetiminin de büyük bir etkisi vardır. Rehberlik servisleri ve eğitim koçları, etkin bir zaman yönetiminin yapılmasında son derece büyük bir rol oynar. Bu nedenle, kayıt yapmadan önce mutlaka bu iki hizmetin kalitesini araştırın.
  3. Ders Ortamı: Araştırılan dershanenin dersliklerini gezin. Ders ortamına uygun olup olmadığına dikkat edin. Ayrıca iyi bir kütüphane ortamı sunulup sunulmadığı da son derece önemlidir.