Batıkent Etüt Merkezleri - Batıkent Dershane

Bize Ulaşın

0312 418 88 58

0533 647 48 25

Batıkent Etüt Merkezleri

Etüt merkezleri, öğrencilerin okul derslerinde yaşadıkları eksikliklerin giderilmesini sağlayan, sınav dönemlerine etkin şekilde hazırlanabilmelerini amaçlayan ve proje ödevi gibi önemli etkinliklerin yapılmasında yardımcı olan özel eğitim kurumlarıdır. Etüt merkezleri sayesinde öğrencilerin boş vakitlerini de değerlendirmeleri amaçlanır. Hemen hemen her etüt merkezinde, etüt saatleri dışında da öğrencilerin kullanımına sunulan kütüphane veya ders çalışma ortamı sunulur. Bu sayede öğrencilerin hafta sonları da ders çalışmaya teşvik edilmesi sağlanır. Ülkemizde özellikle çalışma oranının yüksek olduğu büyük şehirlerde hizmet sunan birçok etüt merkezi bulunur. Batıkent etüt merkezleri konusunda oldukça fazla seçenek sunan bir bölgedir. Kurumlar ile yapılacak yüz yüze görüşmeler sonrasında, kolaylıkla öğrenci kaydı yapılabilir.

Çalışan Anne – Babalar İçin Etüt Merkezi Avantajları

Eğitimin ilk basamağı, anne – baba eşliğinde alınan eğitimdir. Okul dönemi başladığı andan itibaren de bu durum pek değişiklik göstermez. Özelikle de eğitimin başladığı ilk yıllar, öğrencilerin birçoğu anne ve babasından yardım bekler. Çünkü daha önce temel eğitimi anne ve babasından alan öğrenci, okul derslerinde de bu durumun aynen devam etmesini ister. Zaten sağlıklı olan da budur. Öğrencinin derslerinde anne veya babasından yardım alması, hem başarı düzeyini artırır hem de özgüven gelişimine olumlu katkı yapar.

Ancak her anne – babanın öğrencinin dersleri ile ilgilenmeye vakti veya imkânı olmayabilir. Bu durum, her iki ebeveynin de tam zamanlı olarak çalıştığı senaryolarda daha fazla geçerlilik kazanır. Etüt merkezleri sayesinde, öğrencinin ihtiyaç duyduğu bütün akademik çalışmalar eksiksiz olarak gerçekleştirilir. Böylece anne veya babanın öğrencinin derslerine vakit ayıramadığı durumlarda, başarı seviyesinin düşmesi engellenir. Ayrıca sınav dönemlerinde veya öğrencinin zorlandığı ödevlerin yapılmasında da etüt merkezlerinin faydası oldukça büyüktür.

Diğer bir durum ise anne veya babanın bilgi düzeyinin öğrencinin derslerine yardımcı olmaya yetmemesidir. Bu duruma özellikle ortaokul dönemlerinde daha sık rastlanır. Öğrencinin ders içeriklerinin genişlemesi, özellikle de fen veya matematik alanlarında velilerin yetersiz kalmasının önünü açabilir. Etüt merkezleri bu noktada da büyük bir avantaj sağlayarak, uzman personeller sayesinde öğrencilerin derslerine yardımcı olabilir.

 

Konuşmayı Başlat
Whatsapp
Merhaba, Odtülüler Eğitim Kurumu Olarak Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
05336474825