Bize Ulaşın

0312 425 63 88

0505 065 65 98

Batıkent Teog Kursu

Teog sınavı, ortaokulun son döneminde yapılan ve öğrencinin öğrenim hayatına hangi lisede devam edeceğini belirleyen önemli bir sınavdır. Lise dönemi, öğrenciliğin belki de en önemli dönemidir. Çünkü bu dönemde alınacak kaliteli bir eğitim, iyi bir üniversitenin kapılarını aralayabilecek önemli bir etkendir. Bu nedenle iyi bir gelecek için, hatırı sayılır bir lisede eğitim almak son derece önemlidir. Teog sınavında elde edilecek iyi bir derece, lise tercihini doğrudan etkiler. Bu nedenle Teog hazırlık öğrencilerin mutlaka iyi bir dershaneden veya Teog kurs programı düzenleyen eğitim kurumlarından destek alması önerilir. Ülkemizde hizmet veren Teog kurslarının sayısı da bir hayli fazladır. Batıkent Teog kursu sayısının fazla olduğu bölgeler arasındadır.

Teog Kurs Programı Neleri Kapsar?

Teog sınavına yönelik müfredat hazırlayan ve hazırlanan müfredat üzerinden eğitim imkânı sunan birçok kurum bulunur. Her kurumun uyguladığı eğitim programı ise birtakım farklılıklar gösterebilir. Teog sınavı, Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Yabancı Dil, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve Sosyal Bilgiler olmak üzere 6 farklı ders üzerine kurulmuştur. Ayrıca öğrenciler, bu derslerin 6, 7 ve 8. Sınıflarda işlenen konuların tamamına hakim olmak durumundadırlar. Bu nedenle Teog kurs programında öncelikle bu geniş kapsamlı konuların iyice anlaşılması ve yapılan ek çalışmalar ile öğrenilen bilgilerin sindirilmesi sağlanır.

Teog Kursuna Kaydolmak için Doğru Zaman Nedir?

Liseye geçiş döneminde olan her öğrencinin aklına “Teog kursuna ne zaman gitmeliyim?” sorusu mutlaka gelir. Aynı durum veliler için de geçerlidir. Teog, oldukça geniş bir kapsama sahip önemli bir sınavdır. Teog, 6, 7 ve 8. Sınıf müfredatını kapsayan bir sınavdır. Bu nedenle Teog’a hazırlanmak için bu üç sene de çok iyi değerlendirilmelidir. Ön hazırlık olması açısından 6 ve 7. Sınıf döneminin çok iyi değerlendirilmesi önerilir. 6 ve 7. Sınıflarda gidilecek olan Teog kursu, ön hazırlık aşaması için önem arz eder. 8. Sınıfta ise Teog kurslarında tamamen sınava yönelik çalışmalar yapılmakla birlikte 3 senenin tekrarı ve soru çözümü önceliklidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button0530 978 18 04