Batıkent Kurslar - Batıkent Dershane

Bize Ulaşın

0312 418 88 58

0533 647 48 25

Batıkent Kurslar

Kurs merkezleri, öğrencilerin okul dönemi boyunca karşılaştıkları problemlerin aşılmasını sağlayan, ödevlerde ve sınav dönemlerinde öğrenciye ekstra destek sunan ve öğrencilerin merkezi sınavlarda yakalayabilecekleri başarı seviyesini üst noktalara taşımayı amaçlayan özel eğitim kurumlarıdır. Bakanlıkların izni ve kontrolü ile hizmet veren kurslar, genellikle dershane kavramı ile karıştırılabilir. Aslında her iki kurumun da ortak noktası, öğrencinin ders notlarını yüksek tutmak ve merkezi sınavlarda yakalayabileceği başarı seviyesini yukarı çekmektir. Ancak işleyiş bakımından dershaneler ile kurslar arasında bazı farklılıklar bulunur. Dershane hakkında bir benzetme yapmak gerekirse, bu benzetmenin karşılığı okuldur. Kurs merkezlerinde ise bireysellik ön planda olduğu için “birebir” eğitim modeli daha ön plandadır. Ülkemizde her seviyeden öğrencinin kaydolabileceği kurs programları bulunur. LGS kursları, TYT–AYT kursları ve KPSS kursları, bunların başında gelir. Batıkent kurslar konusunda birçok seçeneğin sunulduğu bir bölgedir. Batıkent’te yaşayan öğrenciler, yapılacak kapsamlı bir araştırma sonrasında kendilerine uygun herhangi bir kurs merkezine kayıt yapabilirler.

LGS ve TYT – AYT Kursları

LGS, ortaokuldan mezun olacak bir öğrencinin öğrenim hayatına hangi lisede devam edeceğini belirleyen önemli bir sınavdır. Bu sınavı önemli kılan ana neden ise, alınacak kaliteli bir lise eğitiminin aynı zamanda iyi bir üniversitenin kapılarını aralayabilecek olmasıdır. LGS kurslarında ise bu bilinçle hareket edilerek öğrencinin bu sınava etkin bir şekilde hazırlanabilmesi sağlanır. Bu hazırlık sürecinde, öğrencinin sınav müfredatında yer alan konuların tamamına hakim olması öncelikli hedeftir.

TYT ve AYT sınavları (eski adı ile YGS ve LYS), öğrencinin 12 yıllık eğitiminin sonunda, akademik eğitimine hangi üniversitede devam edeceğinin belirlendiği son derece önemli sınavlardır. İyi bir üniversiteye yerleşmek isteyen öğrencilerin, özellikle de kendi alan derslerinde iyi bir başarı göstermeleri gerekir. TYT – AYT kurslarında ise, öğrencilerin alan dersleri öncelikli olmak kaydıyla, sınav müfredatında yer alan dersler hakkında öğretmeyi ve öğrenileni sindirmeyi amaçlayan bir eğitim modeli uygulanır. Ayrıca bu kurslarda, öğrencinin akademik düzeyinin geliştirilmesi ile birlikte, psikolojik olarak da sınav ortamına uyum sağlayabilmesi için çalışmalar yapılır.

Konuşmayı Başlat
Whatsapp
Merhaba, Odtülüler Eğitim Kurumu Olarak Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
05336474825