Eğitim Koçluğu - Batıkent Dershane

Bize Ulaşın

0312 418 88 58

0533 647 48 25

Eğitim Koçluğu

Hem üniversite ve lise sınavlarına hazırlanan hem de okul derslerinde başarı yakalamak isteyen birçok öğrenci, kendisine akademik anlamda yardımcı olacak bir desteğe ihtiyaç duyar. Ülkemizde ise bu alanda göze ilk çarpan kurum, özel dershanelerdir. Bu durumda herhangi bir eğitimciden alınacak olacak özel takviye dersler de çözüm sunabilir ancak maliyet konusunu da göz önüne alındığı zaman birçok aile tercihini dershanelerden yana kullanır. Dershanelerin tek işlevi öğrencinin akademik seviyesini bir üst basamağa taşımak değildir. Gelişmiş dershanelerde, zaman yönetimi, hafıza tekniklerini kullanabilme, düzenli ders çalışmaya teşvik etme gibi kavramlar da en az akademik eğitim kadar önemsenir.

Diğer ülkeler ile kıyaslandığı zaman, ülkemizde öğrenci sayısının bir hayli fazla olduğu görülür. Bununla birlikte, eğitimin bir sonraki aşamasına geçişler ise genellikle merkezi sınavlar ile yapılır. Bu öğrenciler arasında sıkı bir rekabet ortamının oluşmasına neden olur. Dershaneler ise tam da bu noktaya devreye girerek, sınavlara hazırlanmaya sistematik bir bakış açısı kazandırırlar. Bu nedenle ülkemizde bu kurumlar oldukça sık rağbet görür. Ayrıca hemen hemen her şehirde tercih edilebilecek birçok dershane veya kurs merkezi bulunur. Odtülüler Batıkent şubesi de bunlardan biridir.

Dershanelere Olan Talep Neden Artıyor?

Hem dünyada hem de ülkemizde, dershane veya özel kurs merkezi adı altında hizmet veren kurumların popülerliği, her geçen yıl daha da artıyor. Bu durumun nedenlerinden bahsetmek gerekirse;

  • Eğitim kalitesi okuldan okula farklılık gösterir. Hatta mikro düzeyde incelendiği zaman, aynı okul içerisinde, farklı sınıflarda bile eğitim kalitesi farklılıklarına rastlanabilir. Bu noktaya dezavantaj yaşayan öğrenciler için dershaneler her zaman iyi bir alternatiftir.
  • Sınavlara iyi bir şekilde hazırlanabilmek veya akademik başarıyı yakalayabilmek, sadece ders çalışmak ile elde edilebilecek kavramlar değildir. Bu noktada öğrencilerin zaman yönetimini de aktif şekilde yapabilmesi gerekir. Dershaneler de bu noktada büyük avantaj sağlar.
  • Diğer bir nokta ise sınava yönelik yapılan etkinliklerdir. Birçok dershanede, sınava yönelik kamplar, deneme sınavları ve etüt çalışmaları düzenlenir. Bu etkinlikler de başarı grafiğini yükselten önemli unsurlardır.

Konuşmayı Başlat
Whatsapp
Merhaba, Odtülüler Eğitim Kurumu Olarak Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
05336474825