Batıkent LGS Kursu - Batıkent Dershane

Bize Ulaşın

0312 418 88 58

0533 647 48 25

Batıkent LGS Kursu

Lise dönemi, öğrencinin gelecek yaşantısına doğrudan etki eden önemli bir süreçtir. İyi bir kariyere sahip olan kişilerin, genellikle iyi bir lisede eğitim almış kişiler oldukları görülür. Çünkü iyi bir lise eğitimi aynı zamanda iyi bir üniversite eğitiminin anahtarıdır. İyi liseler ise öğrenci alımını LGS sınavından alınan puan ve elde edilen sıralama başarısına göre yaparlar.

LGS sınavına hazırlanmaya yönelik eğitim veren birçok kurum bulunur. Dershaneler, etüt merkezleri ve özel kurslar, bu kurumların başında gelir. Ancak LGS kursları, dershane ve etüt merkezlerine göre daha farklı bir eğitim sistematiğini takip ederler. Dershanelerde, okul sistematiğine yakın bir eğitim metodu izlenirken, kurs ortamında ise daha çok bireysel bir yöntem izlenir. Kurs ortamında çoğu zaman alan derslerinde eksik kalınan noktalar üzerinde durulur. Üstelik az mevcutlu sınıf yapısı nedeniyle verim de son derece yüksektir.

LGS Kursuna Ne Zaman Gitmeliyim?

LGS, 8. Sınıfın sonuna doğru yapılan ve Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Yabancı Dil, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi gibi 6 farklı dersi kapsayan 90 soruluk bir sınavdır. LGS içeriği 6, 7 ve 8. Sınıf müfredatında yer alan konuların tamamını kapsayabilir. Bu nedenle her üç sınıf da LGS sınavı için büyük önem taşır. Bu nedenle birçok öğrencinin aklında “LGS kursuna gitmek için en doğru zaman hangisidir?” sorusu gelir.

LGS kursuna başlamanın en doğru zamanı 6. ve 7. sınıftır. Çünkü bu süreç içerisinde edinilecek bilgi ve birim, 8. Sınıfın sonunda girilecek olan LGS sınavı için bir ön hazırlık görevi görür. Böylece sınava etkin şekilde hazırlanışmış olur. Bir sonraki kurs aşaması olan 8. Sınıf kurs programında ise, 6. Ve 7. Sınıf konularının tamamı en başından tekrar edilir ve öğrencinin sınava tamamen hazır olması sağlanır.

Ülkemizin hemen hemen her bölgesinde, kayıt yapılabilecek birçok LGS kursu bulunur. Batıkent LGS Kursu bakımından birçok seçeneğin sunulduğu bir bölgedir. Kurs merkezileri ile yapılacak görüşmeler sonrasında, başarısı kanıtlanmış herhangi bir kurs merkezine kayıt yapılabilir.

Konuşmayı Başlat
Whatsapp
Merhaba, Odtülüler Eğitim Kurumu Olarak Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
05336474825