Batıkent Odtülüler Dershaneleri

Odtülüler Dershaneleri Batıkent

Dershaneler, üniversite giriş sınavlarının yaygınlaşmaya başladığı dönemlerde ortaya çıkmış, öğrencilerin hem okul derslerine hem de girecekleri önemli merkezi yerleştirme sınavlarına hazırlanmalarını amaçlayan özel eğitim kurumlarıdır. Dershanelerde sadece akademik eğitim verilmez; aynı zamanda öğrencilerin psikolojik olarak da sınavlara hazır olmaları amaçlanır. Bunun için de hemen hemen bütün dershanelerde rehberlik servisi görev yapar. Ayrıca öğrenciler için en uygun ders programının belirlenmesi de yine rehberlik servisinin görevleri arasındadır.

Ülkemizde orta ve büyük ölçekli birçok dershane bulunur. Dershane sayısının bu denli fazla olması elbette merkezi sınavlara dayalı eğitim sistemimizin yapısı ile doğrudan ilişkilidir. Öğrencilerin, 8 ve 12 yıllık birikimlerini 2 ile 3 saate sığdırma durumunda olmaları, bu süreçte profesyonel destek sağlayan dershaneleri bir ihtiyaç haline getirmiştir. Bu nedenle özellikle de nüfusun yoğun olduğu bölgelerde tercih edilebilecek birçok dershane bulunur. Odtülüler Dershaneleri Batıkent bölgesinde sıkça tercih edilen dershanelerden biridir.

Odtülüler Dershaneleri Ne Gibi Avantajlar Sunuyor?

Odtülüler Dershaneleri Batıkent merkezinde yer almakla birlikte, eğitimde kalite ve mükemmelliği amaçlayan ve 10 yılı aşkın süredir birçok öğrencinin hayallerine kavuşma serüveninde destek sağlayan özel bir eğitim kurumudur. Odtülüler dershanesinde sunulan avantajlara değinmek gerekirse,

  • Alanında Uzman Akademik Kadro: İyi bir dershanenin ilk amacı, öğrencinin akademik seviyesini yukarı çekmektir. Bu da ancak alanında uzman, öğrenci psikolojisine hakim olan ve işini seven kişiler ile gerçekleşebilir. Ayrıca kurumumuzda görev yapan öğrenci koçluğu ve rehberlik danışmanları kadroları da alanında uzman kişilerden oluşur.
  • En Yeni Eğitim Teknolojileri: Odtülüler Dershaneleri’nde en yeni eğitim teknolojileri ve yeni nesil teknolojik ders ekipmanları daima öğrencilerin hizmetine sunulur. Ayrıca akademik kadronun da yeni nesil teknolojilere uyum sağlayabilen kişilerden oluşması son derece önemlidir.
  • Etüt İmkanları ve Dönemlik Kamplar: Öğrencilerin eksikliklerinin giderilmesi için düzenli olarak etüt çalışmaları düzenlenmesi, Odtülüler Dershaneleri’nin rutinleri arasındadır. Etüt çalışmaları sayesinde öğrencilerin düzeyleri hakkında da bilgi edinilir. Ayrıca kurumumuzda yaz dönemlerinde de eğitim kampları düzenlenir. Bu kamplar sayesinde öğrencilerin sene içerisinde karşı karşıya kalacakları yoğun tempoya alışmaları ve ders çalışma alışkanlığının kazandırılması amaçlanır.