Batıkent Odtülüler Dershanesi

Batıkent Odtülüler Dershanesi

Dershaneler, öğrencilerin en yeni sınav ve ders müfredatına uygun olarak eğitim görmelerini sağlayan, girilecek olan merkezi sınavlarda başarı grafiğini artırmayı hedefleyen, aynı zamanda öğrencilerin okul derslerine yardımcı olan özel eğitim kurumlarıdır. Dershaneler, eğitim sistemimizin önemli bir parçasıdır. Bunun nedeni ise okulda verilen akademik eğitimin dershanelerde pekiştirilmesi ve uygulanacak eğitim metotlarına profesyonel bir bakış açısı kazandırmasıdır.

Dershane Seçimi Yaparken Seçici Davranın!

Ülkemiz, nüfus dinamikleri itibariyle genç bir yapıya sahiptir. Bu durum da doğal olarak öğrenci sayının fazla olmasına ve büyük bir rekabet ortamının oluşmasına yol açmıştır. Bu rekabet ortamından başarı ile çıkılmasında, alınacak olan profesyonel eğitim büyük bir yer tutar. Dershaneler ise tam da bu noktada devreye girer. Modern bir eğitim anlayışını benimsemeyen dershanelerde, öğrencilerin akademik gelişimlerinin yanında psikolojik durumlarının da kontrolü sağlanır. Bu da başarıya doğrudan olumlu katkı yapan önemli bir noktadır.

Ülkemizin özellikle de büyük metropollerinde ve kalabalık bölgelerinde, öğrencilere hizmet sunan birçok dershane bulunur. Hem öğrenciler hem de veliler, dershane seçimi yaparken kararsız kalabilirler. Bu noktada fikir verebilecek bazı önemli noktalar vardır. Bu noktalara dikkat edilmesi, seçilecek olan dershanenin eğitim kalitesi hattında fikir verebilir.

Batıkent Odtülüler Dershanesi İle Kaliteli Eğitim!

Batıkent Odtülüler Dershanesi, benimsemiş olduğu eğitim anlayışı ile öğrencilere daima en iyisini vermeyi amaçlamıştır. İyi bir akademik eğitim elbette alanında uzman eğitmenler ile sağlanabilir. Bu nedenle kurumumuzda görev yapan eğitmenlerimizin hepsi, alanında uzman kişiler arasından seçilir. Ayrıca tüm personellerimizin, işini iyi yapan kişiler olmasının yanında ikili diyalog kurabilme konusunda yetenekli ve öğrenci psikolojisine hakim kişiler olmasına da dikkat edilir.

Dershanelerin en önemli artılarında biri de öğrencilerin ders dışı zamanları iyi değerlendirebilmelerini sağlamaktır. Bu nedenle Batıkent Odtülüler Dershanesi’nde haftanın belirli günlerinde etüt saatleri düzenlenir. Etüt çalışmaları kapsamında, rehberlik servisimiz tarafından analiz edilen ve öğrencilerin genelinin problem yaşadığı konuların tekrarı sağlanır. Ayrıca etüt programları, branş öğretmenleri eşliğinde düzenlenir. Böylece öğrencilere soru çözdürme ve birebir ders alma imkanı da sunulmuş olur.