Eğitim Koçluk Programı - Batıkent Dershane

Bize Ulaşın

0312 418 88 58

0533 647 48 25

Eğitim Koçluk Programı

Odtülüler Eğitim Kurumu; teknoloji ve dış faktörlerden dolayı dikkat sorunu yaşayan öğrencilerin yardımına koşuyor. Kaliteli eğitimi sayesinde öğrencide öğrenme odaklı ve sistematik çalışma ortaya çıkarıyor.

Öğrenci koçluğunda amaç öğrencinin gelişmesidir. Bir diğer söylemle rehberlik öğrencinin kendi isteği üzerine gerçekleşen görüşmedir. Çünkü gelişim kat etmek isteyen öğrencidir ve bu süre zarfında sorumluluklarını yerine getirmesi gerekir. Eğitim koçu, öğrencinin yanında olan rehber öğretmen gibi düşünülebilir. Öğrencinin sınava hazırlık sürecinde hedefini belirlerken ona yardım edip onunla görüşmeler yapmaktadır.

Öğrenci Koçluk sistemi öğrencilerin ezber yapmayı değil bilgiyi öğrenerek, çalışmasının alışkanlık haline gelmesini sağlıyor. Kurumumuzda gerçekleşen programlar, okul öncesi ders çalışma kampları öğrencilere ders çalışma konusunda altın değerinde bilgiler öğretiyor. Ders çalışma alışkanlığı olmayan öğrenciler dahi bu kamplarda günde 6 ile 7 saat arasında verimli bir şekilde ders nasıl çalışılır onu öğreniyor.

Eğitim koçu öğrencimizin bütün özelliklerini göz önünde tutarak öğrencinin;

  • Sınavdaki başarısını takip etme,
  • Sınavla ilgili kaygı ve korkularını gidermeye çalışma,
  • Okuldaki başarısını takip etmek ve başarısının artmasına yönelik çalışmalar yapmak,
  • Etkin çalışma ve sağlıklı bir yaşam için öğrenciyi dikkatle izleme ve takip etme,
  • Kültürel ve sanatsal faaliyetlerle ilgilenmesi için sanata teşvik etmek,
  • İlgili ve yetenekli olduğu alanları belirleyerek hedef yani meslek belirlenmesinde yardımcı olmak,
  • Sosyal çevrede ki arkadaş ortamıyla olan ilişkisinin sağlam ve doğru olması için onunla görüşmeler yapmak,
  • Aile içinde yaşanan iletişim sorunların azalması için öğrenciye yardımcı olmak

Amacını taşımalıdır.

Odtülüler Eğitim kurumunun öğrencilere artısı nedir?

Odtülüler Eğitim Kurumu; öğrenci koçluk sisteminde uzman eğitmenler aracılığı ile uzaktan da hizmet verebiliyorlar. Bu sayede öğrenciler kurum merkezinde olmasa da evlerinde de çalışabilirler. Bu programı öğrencinin uygun olduğu her zaman diliminde uygulayabilirler. Bu sayede öğrencilerin zaman ve çalışma uyumu sağlanarak, motivasyonları artar. Eğitimde kusursuzluğu öncelik gören Odtülüler Eğitim Kurumu; öğrencilere düzenli çalışma alışkanlığı ve tek başlarına çalıştıklarında yüksek performans elde etme gibi yetenekler kazandırır. Kurumumuz uzman eğitimciler ve idareci kadrosu ile birlikte başarı konusunda en verimli çalışma yöntemini belirleyerek öğrencilere yardımcı olur.

 

Konuşmayı Başlat
Whatsapp
Merhaba, Odtülüler Eğitim Kurumu Olarak Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
05336474825